Apróságok

Mint például könnyű buzogányok lengetése.

De előbb rövid magyarázat a nagy csendre!

Az én edzésem a te bemelegítésed!

Kevés dolog bosszant fel nagyon, de mások edzésmunkájának leszólása ezek közé tartozik. Nem csak arról van szó, hogy mindenkinek szíve-joga azzal tölteni idejét amivel szeretné - és ha ez mozgás én csak örülök -, de gyakran minden háttér információt nélkülözve tudjuk mondani, hogy "ez hülyeség".

Miért nem való nekem a Tacfit?

Rövid személyes vélemény egy, a napokban szemem elé került (pár hetes) videó kapcsán. Egyben megragadva az alkalmat, hogy a Testkultúrás videó projekttel kapcsolatban is pontosítást tegyek. Tovább!

Rendszeretés

Folytatódik a videó projekt és ennek kapcsán visszajelzéseket is kapunk. Persze nem azt a gyűlölködő tombolást, amit egy igazán ütős kis anyag kiváltana, de a magam részéről már ennek is örülök. Sőt! ;)

Hiszen a cél valahol ez: széles körű párbeszéd folytatása minél több, hasznos és fontos témában! A folytatásban kísérletet teszek a rendszer és eszköz alapú szemlélet különbségeinek további boncolgatására.

Videó!

Ahogy Gabi találóan megjegyezte korábban, az egysíkú emberek számára már a török felállás is örültségnek tűnhet. Mivel én azonban pártolom a (legalább ;)) három dimenzióban történő mozgást, nagy szeretettel mutatom be a Clubbell történetével foglalkozó felvételünk.

Videó a tovább mögött!

Ezek a lányok minden( köztes súly)t maguknak akarnak

Az előző bejegyzés után FB kommentben jól megkaptam, hogy a köztes méretű kettlebell súlyzók (20, 28, 36, 44) akkor mind a lányokhoz tartoznak, ugye? Mondhatnám, hogy értem én a viccet, csak nem szeretem, de sajnos általában nem is értem! ;)

Az viszont igaz, hogy a lányok és asszonyok a súlyzókból (is) többet érdemelnek! Miért?

Kettlebell súlyok méretlépcsője

A legkevésbé sem hivatalos és egyben sajátságos értelmezésben persze!

Nem szeretem igazán, ha számon kérhető vagyok, de ugyan ki szeretné? Viszont a múlt héten felvázoltam a teremben hogy vélekedem a kettlebellek méretlépcsőjéről, amit mára már pontatlanul, félreértve idéznek, így most írásban újra nekifutok.

Öreg vagyok én már ehhez...

Avagy az idős korban kezdett fizikai aktivitás.

A minap szóba került az egyik pajtásommal folytatott beszélgetésben, különböző edzésmódszerek, eszközök összehasonlítása kapcsán, hogy aki kezdőként belép hozzánk az edzőterembe milyen bánásmódot érdemel.

Testi mese



Tűzijáték, meg ami ilyenkor szokás... és lehull a nagy műről a lepel!

Edd túl magad a gyengeségen 2.

Egy korábbi, kellően zavaros bejegyzés gyakorlatiasabbnak szánt folytatása következik. (Mind tudjuk, hogy ez esélytelen.)

Ott és akkor arról volt szó, mikor érdemes a tömegnövelésen elgondolkodni. Mivel a megmondóember szerepétől továbbra is távol tartom magam, a sok 'talán igen' és 'talán nem' közepette arra a következtetésre jutottam, hogy jó eséllyel olyan távol áll mindenki az adott testsúlyán elérhető potenciáljától, hogy csak kivételes esetekben érdemes ezzel foglalkoznia.

Lássuk szerintem melyek ezek és hogy kezdjünk gyarapodni a gyakorlatban.