Edd túl magad a gyengeségen 2.

Egy korábbi, kellően zavaros bejegyzés gyakorlatiasabbnak szánt folytatása következik. (Mind tudjuk, hogy ez esélytelen.)

Ott és akkor arról volt szó, mikor érdemes a tömegnövelésen elgondolkodni. Mivel a megmondóember szerepétől továbbra is távol tartom magam, a sok 'talán igen' és 'talán nem' közepette arra a következtetésre jutottam, hogy jó eséllyel olyan távol áll mindenki az adott testsúlyán elérhető potenciáljától, hogy csak kivételes esetekben érdemes ezzel foglalkoznia.

Lássuk szerintem melyek ezek és hogy kezdjünk gyarapodni a gyakorlatban.

Gyorsan tisztázzuk, természetesen mindenki egyedi kis hópehely, de kivételes eset alatt két lehetőséget értek: ha általában egyszámjegyű testzsírszázalékkal éled az életed és vagy nagyon jó erőben vagy (pl. saját testsúly felének nyomása egy kézzel már rég megvolt, de hiányzik kicsi pl. a 48ashoz), vagy tényleg kis tömeggel rendelkező, "apró" termetű vagy.

Minden egyéb esetben érdemes megmaradnod a "súlycsoportodban". Ismétlés:
- az erő készség: fejlesztése az izom-ideg kapcsolat és a technika tökéletesítésével is elérhető,
- a saját testsúly teher, melyet mozgatnod kell minden nap, nem baj, ha ez nem túl nagy,

Viszonylag nagy és "száraz", jól használható izomtömeggel rendelkezve sem várhatsz nagy segítséget itt. Komoly edzésben vagy, és mindent tudsz amiről írok majd.

Tehát azok a vékony fiúcskák.


Ugye mindenki érti már, hogy nem a milliomodik kezdő testépítő táplálkozás cikk irányba tartunk?

Szóval mielőtt a 15 ismétléses szettek (meh) világába érnénk, ajánlott táplálékkiegészítőkről beszélnénk, a szokásos módon (mint minden terv kovácsolásánál) a kiindulópontot ajánlom megvizsgálni.

Ha a testtömeged konstans, a bevitt és elhasznált energia egyensúlyban van.

Látatlanban azt merem mondani, hogy ez azt jelenti, keveset eszel. Előfordulhat azonban hogy rejtve több energiát használsz fel, mint a lassú mackók. Izgága típus vagy? Mindig ráng a lábad? Fel sem tűnik, ha pár étkezés kimarad? Esetleg úgy véled, a henyélés a gyengéknek való? Öt óránál több alvás pazarlás?

Ha a fentiek bármelyike igaz rád, ideje ezt is figyelembe venned.

(Csak szakterületen túl tekintve - bár minden kívül esik, ami nem a mozgás, így a táplálkozás is! - lehetségesek olyan testi állapotok, rendellenes működések, amik megnehezítik a növekedést. Szív és érrendszeri, na meg persze az emésztő szervrendszeri problémák. Ha más nem hibádzik, egy ellenőrzést ez mindenképp megér.)

Azonosítsd tehát a kiindulópontot. Vezess étkezési naplót, mint a fogyni vágyók. Csak te célozd meg a 20%os növekedést a tápanyagbevitelben. Természetesen jó minőségű, természetes alapanyagokból.

Sőt, szénhidrátra is szükséged lesz. Mint energiaforrás, védi majd a már meglévő és kialakuló izomszöveteket. Segít bekapcsolni a növekedést magát, a kiváltott inzulin hormonválasszal.

És itt jön a  rossz hír és az írásom aktualitásának oka.

Épp csak túl vagyunk az ünnepi szezonon, így gyanítom, mindenkinek friss tapasztalat az a konstans telítettség érzet, álmos lassúság, fáradtság, ami többlet energia bevitellel jár. Lehet okolni a nagyi bejglijét, de a fogyással ellentétben (ami gyakran szinte azonnal többlet energiák felszabadulásával is jár) a túlevés nem könnyű műfaj. Sőt, megkockáztatom ez a nehezebb kenyér.

Emellett nehezebb lesz fenntartanod az edzés-pihenés-táplálkozás egyensúlyát is. Legalább akkora következetességre és elkötelezettségre lesz szükséged, mint egy fogyást célzó életmódváltás során.

Például napi négy liter termelői kecsketej elfogyasztása pluszban a meglévő étkezések mellé hogy hangzik?

Nincsenek megjegyzések: